Raport sportowy kwiecień 2017

W kwietniu nie zaliczyłem żadnego oficjalnego startu… Chyba się opuszczam 😉 . Ale jest jedno ale. To czas rozpoczęcia dwóch nowych projektów i zastanawiania się nad ich koncepcją i formą.

Szlaki zachodniopomorskie

Początek miesiąca to pierwszy szlak w projekcie. Szlak żółty im. Ireny i Karola to ponad 9 km szlak wiodący przez ładne tereny Lasu Arkońskiego. Start zaplanowałem na pętlę tramwajową Las Arkoński, i zakończyłem bieg na Głębokim. Poniżej zobaczcie ślad trasy wraz z profilem. Rzuca się w oczy przede wszystkim dosyć spora deniwelacja pomiędzy początkiem, a wierzchowiną Wzgórz Arkońskich (ok. 85 m) i związana z tym całkiem wysoka kulminacja trasy – ponad 100 m n.p.m. Dodatkowo, widać niewielką przewagę odcinków pod górę. Nie licząc paru śródleśnych polan ścieżka przebiega w całości po lasach.

Początek szlaku im. Ireny i Karola

Początek szlaku im. Ireny i Karola

Śródleśne zakole strugi na piaskach

Śródleśne zakole strugi na piaskach

Lokalne zabagnienia przy szlaku

Lokalne zabagnienia przy szlaku

Dosyć głębokie wcięcie potoku na pozostałościach po lesie bukowym

Dosyć głębokie wcięcie potoku na pozostałościach po lesie bukowym

Dodatkowe informacje, w tym interaktywna mapa szlaku, znajdziesz na stronie projektu: http://gryfrunner.pl/ultraprojekty/szlaki-zachodniopomorskie/

Góry i wzgórza Niemiec

19 kwietnia udało się zrobić biegową wycieczkę po wzgórzach Deister w okolicy Hanoweru. Jest to udany początek projektu i ekscytująca przygoda poznawania nowych miejsc i krajobrazów. Wzgórza Dolnosaksońskie przypominają mi trochę polskie pogórza. Łagodne, faliste wzniesienia mają wysokości do 400-500 m n.p.m., i wyglądają jak zalesione „wyspy” wystające z równin. 20 km trasę opisałem w osobnym poście:

Wzgórza Deister 19-04-17 [inauguracja projektu]

Do pracy bieg!

W tym miesiącu tylko 2 treningi w tym projekcie, a zatem 3 razy mniej niż w poprzednim miesiącu. Wyszło 11,22 km i czas 1:12:38.

Podsumowanie i plany

Poniżej podsumowanie całego miesiąca w formie graficznej ze strony Sports-tracker:

Maj musi być mocny treningowo. Przygotowuję się do Maratonu Szczecińskiego (25 czerwca). Po drodze, 3 maja, jadę na Półmaraton Transgraniczny w Gryfinie. Należy zwiększyć objętość biegania z pracy do domu i realizować kolejne szlaki z projektów. Na razie nie ma za bardzo czasu na biegi na orientację. Być może w wakacje uda się wrócić na właściwe tory 😉 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *